Home
Wydarzenia muzyczne
PDF Drukuj Email

Minęły niecałe 2 miesiące od wręczenia stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta Elbląga a ich laureaci wygrywają dosłownie i w przenośni nowe nagrody. Są to nagrody w konkursach o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. I tak Martyna Matysiak uczennica 2 klasy elbląskiej szkoły muzycznej w klasie fortepianu Pani Aleksandry Serockiej wygrała V Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka" w Szczecinie.

Kolejny pianista-stypendysta Adrian Jacak kształci się w klasie 4 tej samej szkoły pod kierunkiem Pani Agnieszki Stankowskiej. Tegoroczna wiosna była dla niego artystycznie bardzo udana. Najpierw zdobył II miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy. Kilka dni temu zaś nadeszły szczęśliwe wieści z Szafarni- miejscowości związanejz młodością Fryderyka Chopina. W dniach 16-17.05 odbywał się tam 23 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny. Adrian jako JEDYNY POLAK stanął na podium zajmując III miejsce za reprezentantami Rumunii i Rosji.

Nagrania z konkursu i szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.szafarnia.art.pl

Tuż po zakończeniu konkursu w Szafarni bo zaledwie 18.05 kolejna pianistka Hanna Gryciuk z klasy 5, uczennica Pani Natalii Dłużniewskiej odniosła sukces (III miejsce) na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Barokowej w Ostrołęce.(zdjęcia w załączeniu)

Wszystkie opisane nagrody są wielką radością dla uczniów, ich rodziców , nauczycieli ale także dla naszego miasta, które tak pięknie reprezentują i promują.
 

 

 

 
PDF Drukuj Email

Wyniki badania przydatności kandydatów do pierwszej klasy OSM I stopnia

W załączniku jest do pobrania lista dzieci zakwalifikowanych po przesłuchaniu do klasy pierwsze OSM I stopnia. Lista jest podana alfabetycznie.

Lista do pobrania

Dnia 7 maja (czwartek) od godziny 17.00 dla tych zakwalifikowanych kandydatów odbędą się prezentacje instrumentów. Obecność rodziców z dziećmi OBOWIĄZKOWA.

 
PDF Drukuj Email

IV OGÓLNOPOLSKI  MŁODZIEŻOWY KONKURS INSTRUMENTÓW SMYCZKOWYCH w ELBLĄGU

już za nami. W załączniku do pobrania wyniki konkursu. Gratulujemy laureatom, wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów na kolejnych konkursach.

Wyniki konkursu

 


 

 
PDF Drukuj Email

 

 
PDF Drukuj Email

Od 23 marca obowiązuje nowy plan lekcji.

Można już pobrać w zakładce PLANY LEKCJI

 

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts