Home
Wydarzenia muzyczne
PDF Drukuj Email

W dniach 12-15 maja 2016 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbyły się 4 Ogólnopolskie Spotkania Gitarowe. W ramach festiwalu mieszkańcy Elbląga mieli możliwość wysłuchania 4 koncertów, odbył się także konkurs skierowany do uczniów Szkół Muzycznych I i II st. Wzięło w nim udział 59 młodych gitarzystów z całej Polski.

Jury pod przewodnictwem dr hab. Marka Nosala z Akademii Muzycznej w Katowicach podkreślało bardzo wysoki poziom konkursu, czego dowodem była liczba nagrodzonych i wyróżnionych uczestników (38 osób). W tym gronie znalazły się także Elblążanki - uczennice p. Małgorzaty Piejdak - Oliwia Ingielewicz (I miejsce w gr I) oraz Aleksandra Cieślak (wyróżnienie w gr IV).

Oliwia jest również laureatką kilku innych konkursów gitarowych, które miały miejsce w tym roku szkolnym. Z "Polsko- Niemieckiego Wiosennego Konkursu Gitarowego" w Szczecinie wróciła jako zdobywczyni I miejsca oraz Nagrody Specjalnej od kompozytorki Tatiany Stachak, za najlepsze wykonanie jej utworu.

Kolejne sukcesy to II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Zambrowie oraz II miejsce na XXII Konkrontacjach Giatrowych w Pucku. Zwycięstwo w Elbląskim Konkursie pokazało, że wytężoną pracą można pokonywać kolejne progi w dążeniu do celu.

Serdecznie gratulujemy sukcesów zarówno uczennicom jak i ich nauczycielce!

Za organizację 4 Ogólnopolskich Spotkań Gitarowych wielkie podziękowania należą się państwu Cieślakom oraz Sawickim, p. Monice Juszko, zaangażowanym do pomocy podczas konkursu uczniom naszej szkoły, ale przede wszystkim trzem gitarzystkom, które w to ważne dla naszej szkoły i miasta wydarzenie kulturalne, włożyły całe swoje serce i czas.

To dzięki paniom: Małgorzacie Piejdak, Hannie Orlewicz- Olczak i Barbarze Kwiatek, Elbląg stał się na kilka dni gitarową stolicą Polski.

Szczegóły na stronie http://spotkaniagitarowe.pl/ 

 
PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy 4a OSM 10 wraz z wychowawczynią Joanną Cygan wzięli udział projekcie dotyczącym budowy idealnego osiedla współgrającego z przyrodą. W pierwszym etapie projektu grupa uczniów próbowała odpowiedzieć na pytania: po co nam są pszczoły? Dlaczego one mogą niedługo wyginąć? Co je zabija? Co się z nami stanie, kiedy ich nie będzie? Na kolejnych godzinach wychowawczych młodzież integrowała się budując makietę miasta uwzględniającą czynniki pomocnicze w życiu pszczół i wyeliminowała z "osiedla" czynniki trujące. To była świetna zabawa połączona z edukacją. 
PDF Drukuj Email

 
PDF Drukuj Email

16.04.2016 w Iławie  odbył się Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny. Nasi uczniowie jak zwykle godnie reprezentowali elbląską szkołę. Aż czwórka z nich osiągnęła 21 punktów i zdobyła wyróżnienia I stopnia. Są to Igor Łesyk z klasy 2 (M.Kocemba) Amelia Pertkiewicz klasa 2 (A.Gierszewska) Martyna Matysiak klasa 3 (A.Serocka) i Bogumiła Wiśniewska klasa 4 (A.Serocka). Gratulacje!

 
PDF Drukuj Email

Opłaty za obiady w m-cu maju 2016:

klasa 1 - 59,40

pozostali uczniowie - 64,80


 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts