Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

Zakończyły się zmagania młodych wiolonczelistów w ramach XI Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło troje uczniów naszej szkoły.

Wygrali wszystko, co było do wygrania.

Jury złożone z wybitnych muzyków pierwsze miejsce w grupie starszej przyznało Mikołajowi Wojciechowskiemu z klasy pani Moniki Juszko. To kolejne znaczące osiągnięcie w karierze świetnie rozwijającego się wiolonczelisty.

W grupie młodszej sukces był nie mniejszy ponieważ dwa najwyższe miejsca zajęli: Anna Kolasińska z klasy pani Moniki Juszko oraz Jakub Grzelachowski z klasy pani Jadwigi Ewald.

W tej sytuacji nie może dziwić fakt, że najlepszym pedagogiem konkursu została uznana pani Monika Juszko, a najlepszym akompaniatorem uznano panią Galinę Parfenową.

Jury przyznało też dwie dodatkowe nagrody dla uczestników, którzy najlepiej wykonali obowiązkowe kompozycje patrona konkursu. W grupie młodszej takim utworem była "Aria" - tą nagrodą wyróżniono Anię Kolasińską. Nagroda za najlepsze wykonanie przez uczestników z grupy starszej obowiązkowego "Poematu" - za sprawą Mikołaja Wojciechowskiego, który utwór ten zdaniem jury wykonał najpiękniej.

 
PDF Drukuj Email

Wiele radości, trochę strachu

        Dnia 10 grudnia 2012 roku w naszej szkole doszło do bezprecedensowego wydarzenia. Nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie projektu rozbudowy i modernizacji budynku.  Dyrektor szkoły Andrzej Korpacki i wiceminister Piotr Żuchowski podpisali dokument przy aplauzie zebranych na sali gości, rodziców, grona pedagogicznego i uczniów.
        Wydarzenie - niewątpliwie radosne - budzi jednak trochę niepokoju: jak uda się pogodzić przebudowę i rozbudowę budynku z normalnym funkcjonowaniem szkoły? Odpowiedź jest prosta: bez wstrząsów! Z zapartym tchem natomiast czekamy na efekt końcowy, bo - sądząc po planach - jest na co czekać!

 


Więcej zdjęć w Galerii.

 
PDF Drukuj Email

Pod koniec listopada uczennice z klasy gitary p. Małgorzaty Piejdak wzięły udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach uczniów klasy gitary i zespołów gitarowych szkół muzycznych I st. Udział wzięło 111 uczestników, z czego jury do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało 19 osób (w tym dwa zespoły). Karolina Gibas i Maja Wasielewska - obie z klasy 5 OSM I st. W Elblągu, znalazły się w tym gronie.

Jury przyznało dyplomy dwójce nauczycieli za wyróżniające przygotowanie uczniów - jednym z nich jest p. Małgorzata Piejdak z ZPSM w Elblągu.

Nauczycielowi i uczennicom serdecznie gratulujemy!!! J

 
PDF Drukuj Email

 

Dziś (29 listopada) nasi uczniowie Adrian Żukowski i Miron Rączka (z klasy perkusji Piotra Baranowskiego) jako werbliści wzięli udział w III Marszu Podchorążych zorganizowanym przez pana Piotra Imiołczyka - nauczyciela historii, pasjonaty, wychowawcy młodzieży. Marsz upamiętniał rozpoczęcie Powstania Listopadowego. Uroczystości zakończyły się symbolicznym zapaleniem zniczy.

 

 
PDF Drukuj Email

Dnia 23 listopada b.r. nasi uczniowie wystąpili W Ratuszu Miejskim z koncertem charytatywnym na rzecz osób starszych pod tytułem "BOGATYM NIE JEST TEN, KTO POSIADA, LECZ TEN KTO DAJE".

Organizatorem koncertu był SPSZOZ Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z koncertu na stronie you tube: https://www.youtube.com/watch?v=VjofUXvtNM4

 

 

 
«PoczątekPoprzedni31323334353637383940DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts