Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

W wyniku zakończonych przesłuchań makroregionalnych

Centrum Edukacji Artystycznej

laureatami zostali :

Miejsce

przesłuchań

Instrumenty

Laureaci

Wyróżnienia

dla nauczycieli

Piotrków Tryb.

23 XI 2012

Gitara

 

Karolina Gibas

Maja Wasielewska

 

 

Małgorzata Piejdak

Wyróżnienie

dla nauczyciela

Białystok

4 XII 2012 

Instrumenty dęte blaszane

-

 

Małgorzata Zimińska

Wyróżnienie

dla akompaniatora

 

Warszawa

5 XII 2012  

Wiolonczela

Dariusz Gatza

 

Monika Juszko

Wyróżnienie

dla nauczyciela

oraz

Małgorzata Zimińska

Wyróżnienie

dla akompaniatora

 Kutno

 5 XII 2012

Skrzypce

 

Gabriel Ciechorski

 

 

Beata Glaza-Sutt

Wyróżnienie

dla nauczyciela

Skierniewice

6 XII 2012

Zespoły kameralne

Instrumentów  dętych szkół II stopnia

 

Kwartet saksofonowy;

Kamil Jędrzejewski

Olga Wawryszuk

Jakub Przyborowski

Adam Kusiński

Wiesław Pająk

Wyróżnienie

dla nauczyciela

 

Gdańsk

15 XII 2012 

Zespoły kameralne

szkół II stopnia

Trio fortepianowe

Jacek Bałchan

Monika Matysiak

Mikołaj Wojciechowski

 

Dariusz Prystasz

Wyróżnienie

dla nauczyciela

 

 

Uczniom i nauczycielom GRATULUJEMY !

 

 
PDF Drukuj Email

Zakończyły się zmagania młodych wiolonczelistów w ramach XI Młodzieżowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło troje uczniów naszej szkoły.

Wygrali wszystko, co było do wygrania.

Jury złożone z wybitnych muzyków pierwsze miejsce w grupie starszej przyznało Mikołajowi Wojciechowskiemu z klasy pani Moniki Juszko. To kolejne znaczące osiągnięcie w karierze świetnie rozwijającego się wiolonczelisty.

W grupie młodszej sukces był nie mniejszy ponieważ dwa najwyższe miejsca zajęli: Anna Kolasińska z klasy pani Moniki Juszko oraz Jakub Grzelachowski z klasy pani Jadwigi Ewald.

W tej sytuacji nie może dziwić fakt, że najlepszym pedagogiem konkursu została uznana pani Monika Juszko, a najlepszym akompaniatorem uznano panią Galinę Parfenową.

Jury przyznało też dwie dodatkowe nagrody dla uczestników, którzy najlepiej wykonali obowiązkowe kompozycje patrona konkursu. W grupie młodszej takim utworem była "Aria" - tą nagrodą wyróżniono Anię Kolasińską. Nagroda za najlepsze wykonanie przez uczestników z grupy starszej obowiązkowego "Poematu" - za sprawą Mikołaja Wojciechowskiego, który utwór ten zdaniem jury wykonał najpiękniej.

 
PDF Drukuj Email

Wiele radości, trochę strachu

        Dnia 10 grudnia 2012 roku w naszej szkole doszło do bezprecedensowego wydarzenia. Nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie projektu rozbudowy i modernizacji budynku.  Dyrektor szkoły Andrzej Korpacki i wiceminister Piotr Żuchowski podpisali dokument przy aplauzie zebranych na sali gości, rodziców, grona pedagogicznego i uczniów.
        Wydarzenie - niewątpliwie radosne - budzi jednak trochę niepokoju: jak uda się pogodzić przebudowę i rozbudowę budynku z normalnym funkcjonowaniem szkoły? Odpowiedź jest prosta: bez wstrząsów! Z zapartym tchem natomiast czekamy na efekt końcowy, bo - sądząc po planach - jest na co czekać!

 


Więcej zdjęć w Galerii.

 
PDF Drukuj Email

Pod koniec listopada uczennice z klasy gitary p. Małgorzaty Piejdak wzięły udział w Makroregionalnych Przesłuchaniach uczniów klasy gitary i zespołów gitarowych szkół muzycznych I st. Udział wzięło 111 uczestników, z czego jury do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało 19 osób (w tym dwa zespoły). Karolina Gibas i Maja Wasielewska - obie z klasy 5 OSM I st. W Elblągu, znalazły się w tym gronie.

Jury przyznało dyplomy dwójce nauczycieli za wyróżniające przygotowanie uczniów - jednym z nich jest p. Małgorzata Piejdak z ZPSM w Elblągu.

Nauczycielowi i uczennicom serdecznie gratulujemy!!! J

 
PDF Drukuj Email

 

Dziś (29 listopada) nasi uczniowie Adrian Żukowski i Miron Rączka (z klasy perkusji Piotra Baranowskiego) jako werbliści wzięli udział w III Marszu Podchorążych zorganizowanym przez pana Piotra Imiołczyka - nauczyciela historii, pasjonaty, wychowawcy młodzieży. Marsz upamiętniał rozpoczęcie Powstania Listopadowego. Uroczystości zakończyły się symbolicznym zapaleniem zniczy.

 

 
«PoczątekPoprzedni4142434445464748DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts