Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

Dnia 5 listopada 2013 roku klasy I - III OSM II stopnia były na wycieczce w jedynym w Polsce Muzeum Zegarów Wieżowych w Gdańsku. Muzeum znajduje się w wieży kościoła św. Katarzyny - najstarszego parafialnego kościoła w mieście. Uczniowie zobaczyli między innymi jedyny i najdokładniejszy na świecie zegar pulsarowy oraz zbiory Muzeum, o których opowiedział jego dyrektor - dr Grzegorz Szychliński. Uczestnicy wycieczki zobaczyli (i usłyszeli!) carillon - instrument składający się z dzwonów wieżowych. Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które ma takie instrumenty, a uczniowie obejrzeli największy z nich, ma 49 dzwonów o łącznej wadze ponad 16 ton. Instrument zaprezentowała carillonistka miasta Gdańska -  a zarazem nauczycielka ZPSM w Elblągu - Monika Kaźmierczak. Niektórzy skorzystali z okazji i zagrali na carillonie różne melodie, które mogli usłyszeć mieszkańcy Gdańska.

 

                      

 
PDF Drukuj Email

Zobacz, jak wiele dzieje się podczas remontu Szkoły Muzycznej.


W połowie czerwca wbito pierwszą łopatę pod plac budowy na terenie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Kilka dni później ruszyły intensywne prace remontowe. Jak zmiany zachodzące w Szkole Muzycznej ocenia dyrektor Andrzej Korpacki?


Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/19,31685,Zobacz-jak-wiele-dzieje-sie-podczas-remontu-Szkoly-Muzycznej-.html

 
PDF Drukuj Email

UWAGA RODZICE

 

  • W związku z Rządowym programem pomocy uczniom 'Wyprawka szkolna' przysługuje:

 

- uczniom klas I OSM I stopnia z rodzin spełniających kryterium dochodowe (dochód na osobę w rodzinie nie większy niż 539 zł)

- uczniom klas II - III oraz V OSM I stopnia, a także uczniom klas V OSM II stopnia z rodzin spełniających kryterium dochodowe (dochód na osobę w rodzinie nie większy niż 456 zł)

- uczniom z rodzin nie spełniających kryterium dochodowego, ale znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji z powodu ubóstwa, zdarzenia losowego lub innych okoliczności o których mowa w ustawie o pomocy społecznej z 12.03.2004r. (w takim wypadku należy uzasadnić trudną sytuację rodzinną)

- uczniom słabowidzącym, niesłyszącym, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi (posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego).

Wnioski oraz informacje szczegółowe można uzyskać u pedagoga szkolnego (gab.66).

Termin składania wniosków o dofinansowanie do zakupu podręczników mija 09.09.2013r.

 

  • Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2013/2014 proszę składać w Urzędzie Miejskim w Elblągu (pok.316, tel.552393452). Wniosek należy pobrać na stronie Urzędu Miasta. Termin składania wniosków upływa 16.09.2013r

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

W najbliższy czwartek Zespół Państwowych Szkół Muzycznych zaprasza na POPIS ROCZNY. Tradycyjnie w czerwcu każdego roku szkoły muzyczne organizują koncerty zwane popisami. Tegoroczny popis uczniów ZPSM  w Elblągu będzie się składał z dwóch części. Część pierwszą wypełnią utwory w wykonaniu solistów, wybranych reprezentantów wszystkich klas instrumentalnych. W  części drugiej, na scenie zaprezentują się dwa szkolne chóry. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki, w tym uczniów którzy od września tego roku rozpoczną u nas naukę do szkolnej sali koncertowej 13 czerwca o godzinie 17.00. Wstęp wolny

 

 
PDF Drukuj Email

 
«PoczątekPoprzedni41424344454647484950DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts