Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

GITARZYŚCI Z NASZEJ SZKOŁY LAUREATAMI KONKURSÓW

Wiosna 2012 roku dla gitarzystów naszej szkoły była wyjątkowo obfita w sukcesy.

II Ogólnopolskie Spotkania Gitarowe w Elblągu to - poza sukcesem organizacyjnym - również szczęśliwy konkurs dla uczestników z naszej szkoły.

Ola Cieślak zdobyła II miejsce w gr II,

Karolina Gibas III miejsce w gr I,

 Agnieszka Sawicka i Sebastian Wegner wyróżnienia w swoich grupach wiekowych.

 W XVIII Konfrontacjach Gitarzystów w Pucku wzięła udział uczennica z klasy  p.Barbary Kwiatek - Oliwia Stańczyk. Zdobyła ona III miejsce w gr I.

Do VIII Regionalnego Konkursu Gitarowego odbywającego się  21 kwietnia w Zambrowie przystąpiła czwórka solistów z naszej szkoły. Wszyscy znaleźli się wśród laureatów.

 Karolina Gibas -  miejsce II w gr I (nauczyciel Małgorzata Piejdak)

Sebastian Wegner - miejsce II w gr III (nauczyciel Hanna Orlewicz-Olczak)

Maja Wasielewska - miejsce III w gr I (nauczyciel Małgorzata Piejdak)

Ola Cieślak - miejsce III w gr III (nauczyciel Małgorzata Piejdak)

Warto w tym miejscu dodać, że 24 kwietnia Ola Cieślak, Karolina Gibas oraz Agnieszka Sawicka z klasy p.Małgorzaty Piejdak otrzymały Stypendia Artystyczne Miasta Elbląg.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 


 

 
PDF Drukuj Email

Wielki sukces wiolonczelisty na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej


W dniach 24 -25 marca 2012 roku odbyły się w Warszawie Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klasy Wiolonczeli i Kontrabasu szkół muzycznych II stopnia.

MIKOŁAJ WOJCIECHOWSKI - kl. IV OSM II stopnia - uczeń z klasy wiolonczeli p. Moniki Juszko zajął II miejsce.

Mikołaj jest również stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
PDF Drukuj Email

Wielki sukces naszych uczennic na konkursie kompozytorskim!

Magdalena Golianek (kl. VI OSM I st.) zdobyła pierwsze miejsce, a Aleksandra Majewska (kl. VI OSM I st.) wyróżnienie na I Regionalnym Konkursie Kompozytorskim, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku. Uczennice pracowały pod kierunkiem p. Katarzyny Chmury.

 

 
PDF Drukuj Email

W dniach 8-10 marca 2012 r. 67  młodych  skrzypków z całej Polski spotkało się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu na  I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Bajeczna Miniatura dla uczniów szkół muzycznych I st.i Warsztatach Skrzypcowych zorganizowanym przez ZPSM i Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki w Elblągu. Zmagania młodych adeptów wiolonistyki zainaugurował koncert światowej sławy skrzypka K. A. Kulki. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności w obecności wybitnych skrzypków-wirtuozów i skrzypków-kompozytorów dziecięcej literatury skrzypcowej: prof. Krystyny Jureckiej, prof. Antoniego Cofalika, mgr Ewy Iwan i mgr Doroty Obijalskiej. ZPSM w Elblągu reprezentowało dwoje uczniów: Hanna Rączka i  Gabriel Ciechorski. Uczestnicy konkursu walczyli o laur zwycięzcy, nagrodę Grand Prix - wspólczesne skrzypce lutnicze ufundowane przez Pracownię Lutniczą W. i A. Stalmach  oraz nagrodę specjalną-dofinansowanie do kursów muzycznych. Jury wyłoniło zwycięzców m. in. : Adama Liley, Hannę Pozorską, Wiktorię Białostocką, Sarę Dragan i Antoniego Ingielewicza-laureata Gdand Prix. Z ZPSM w Elblągu IV nagrodę otrzymał Gabriel Ciechorski. W ramach warsztatów młodzi skrzypkowie spotkali się i pracowali z wirtuozami i kompozytorami podczas wykładów i lekcji mistrzowskich. Konkurs i Warsztaty odbyły się dzięki życzliwości władz miasta i instytucji kulturalnych Elbląga: Prezydenta Elblaga Grzegorza Nowaczyka, Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, oraz hojności sponsorów: Jeppesen Poland Sp. z o. o., Pracownia Lutnicza A. i W. Stalmach, Sklep Muzyczny Muzykalia. com., Siemens, Dom Książki, K&M, Firma Carmen, PGNIG S. A. Podziękowania kierujemy do Jury, zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz Rodziców i uczniów ZPSM w Elblągu. Cieszymy się, że konkurs odbył się w ZPSM w Elblągu w czasie jubileuszu 60-lecia szkoły i zyskał pełne uznanie uczestników. Do zobaczenia na kolejnym-II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Bajeczna Miniatura.

 

 

 

 
PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo

Dnia 12 maja 2012  roku Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu zamierza zorganizować
zjazd absolwentów z okazji obchodów 60-lecia istnienia
Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu.

Zależy nam bardzo, aby informacja o uroczystościach dotarła do jak największej liczby absolwentów.

W programie przewidujemy:

1.      Spotkanie uczestników zjazdu absolwentów

2.      Koncert absolwentów

3.      Kolacja w Hotelu Arbiter

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w spotkaniu oraz imprezach towarzyszących.

Zwracamy się z prośbą o upowszechnienie tej informacji.

Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce "Zjazd absolwentów".

 

 
«PoczątekPoprzedni41424344454647484950DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts