Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

W piątek 16.11.2018 sekcja pianistyczna gościła prof. Małgorzatę Furche-Jurczyk z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Uczniowie młodsi i całkiem zaawansowani z drugiego stopnia zaprezentowali program przygotowany pod kierunkiem swoich nauczycieli. Pani Profesor z pasją i ogromną cierpliwością pracowała nad barwą dźwięku , frazowaniem i  artykulacją. Podzieliła się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą. Jej wskazówki będziemy teraz realizować na lekcjach fortepianu.


 

 
PDF Drukuj Email

 
PDF Drukuj Email

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Aby uczcić Święto Niepodległości Polski 9.11.2018 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
i punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie w niebo poleciały białe i czerwone baloniki z naszymi życzeniami dla Niepodległej.

Akcję koordynowały Panie Agnieszka Pazdyka, Joanna Kuchta, Anna Karpińska, Barbara Steć i Marta Drózda-Kulkowska.


11.11.2018 r. wraz z mieszkańcami Elbląga wzięliśmy również czynny udział w biciu rekordu na największą liczbę osób śpiewających "Rotę". Chór przygotowała Pani Marta Drózda-Kulkowska.


 

 
PDF Drukuj Email

Dnia 05.XI.2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów
i nauczycieli klasy wiolonczelowi, które prowadził dr
Tomasz Lisiecki, adiunkt
Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W lekcjach otwartych prowadzonych przez pedagoga uczestniczyli zarówno najmłodsi uczniowie OSM I st, jak i bardziej zaawansowani z OSM II st. W miłej  i przyjaznej atmosferze uczniowie zgłębiali tajniki wydobywania i kształtowania  dźwięku, frazowania, artykulacji czy techniki lewej ręki.

 

 
PDF Drukuj Email

 

Miło nam poinformować o sukcesach młodych recytatorek.
Uczennice klasy 6B wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej "Moja Ojczyzna". Dziewczynki wykazały się piękną postawą i zachwyciły jury recytacją wierszy o tematyce patriotycznej. Oczywiście na konkursie nie zabrakło muzyki, co wyróżniło nasz młodzież i wzbudziło zachwyt wśród publiczności. Aleksandra Ziemska zdobyła trzecie miejsce, natomiast Iga Tuzik uzyskała wyróżnienie. O akcent muzyczny zadbały: Martyna Matysiak i Oliwia Ingielewicz. Uczennice przygotowała Pani Sylwia Baranowska.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts