Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

Wielki sukces naszych uczennic na konkursie kompozytorskim!

Magdalena Golianek (kl. VI OSM I st.) zdobyła pierwsze miejsce, a Aleksandra Majewska (kl. VI OSM I st.) wyróżnienie na I Regionalnym Konkursie Kompozytorskim, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Białymstoku. Uczennice pracowały pod kierunkiem p. Katarzyny Chmury.

 

 
PDF Drukuj Email

W dniach 8-10 marca 2012 r. 67  młodych  skrzypków z całej Polski spotkało się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu na  I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Bajeczna Miniatura dla uczniów szkół muzycznych I st.i Warsztatach Skrzypcowych zorganizowanym przez ZPSM i Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki w Elblągu. Zmagania młodych adeptów wiolonistyki zainaugurował koncert światowej sławy skrzypka K. A. Kulki. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje umiejętności w obecności wybitnych skrzypków-wirtuozów i skrzypków-kompozytorów dziecięcej literatury skrzypcowej: prof. Krystyny Jureckiej, prof. Antoniego Cofalika, mgr Ewy Iwan i mgr Doroty Obijalskiej. ZPSM w Elblągu reprezentowało dwoje uczniów: Hanna Rączka i  Gabriel Ciechorski. Uczestnicy konkursu walczyli o laur zwycięzcy, nagrodę Grand Prix - wspólczesne skrzypce lutnicze ufundowane przez Pracownię Lutniczą W. i A. Stalmach  oraz nagrodę specjalną-dofinansowanie do kursów muzycznych. Jury wyłoniło zwycięzców m. in. : Adama Liley, Hannę Pozorską, Wiktorię Białostocką, Sarę Dragan i Antoniego Ingielewicza-laureata Gdand Prix. Z ZPSM w Elblągu IV nagrodę otrzymał Gabriel Ciechorski. W ramach warsztatów młodzi skrzypkowie spotkali się i pracowali z wirtuozami i kompozytorami podczas wykładów i lekcji mistrzowskich. Konkurs i Warsztaty odbyły się dzięki życzliwości władz miasta i instytucji kulturalnych Elbląga: Prezydenta Elblaga Grzegorza Nowaczyka, Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, oraz hojności sponsorów: Jeppesen Poland Sp. z o. o., Pracownia Lutnicza A. i W. Stalmach, Sklep Muzyczny Muzykalia. com., Siemens, Dom Książki, K&M, Firma Carmen, PGNIG S. A. Podziękowania kierujemy do Jury, zaproszonych gości, uczestników konkursu oraz Rodziców i uczniów ZPSM w Elblągu. Cieszymy się, że konkurs odbył się w ZPSM w Elblągu w czasie jubileuszu 60-lecia szkoły i zyskał pełne uznanie uczestników. Do zobaczenia na kolejnym-II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Bajeczna Miniatura.

 

 

 

 
PDF Drukuj Email
Szanowni Państwo

Dnia 12 maja 2012  roku Zespół Państwowych Szkół Muzycznych
im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu zamierza zorganizować
zjazd absolwentów z okazji obchodów 60-lecia istnienia
Państwowej Szkoły Muzycznej w Elblągu.

Zależy nam bardzo, aby informacja o uroczystościach dotarła do jak największej liczby absolwentów.

W programie przewidujemy:

1.      Spotkanie uczestników zjazdu absolwentów

2.      Koncert absolwentów

3.      Kolacja w Hotelu Arbiter

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w spotkaniu oraz imprezach towarzyszących.

Zwracamy się z prośbą o upowszechnienie tej informacji.

Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie internetowej szkoły w zakładce "Zjazd absolwentów".

 

 
PDF Drukuj Email

Wyniki

I Konkursu Kompozytorskiego

w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych

w Elblągu

13 października 2011 r. odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Kompozytorskiego dla uczniów OSM i PSM II st. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Do konkursu zgłoszono 12 prac. Komisja w składzie: p. Liliana Pęśko, p. Taida Wiśniewska i p. Katarzyna Chmura, po zapoznaniu się z utworami, postanowiła przyznać sześć nagród, które otrzymują:

Joanna Derenda z kl. III a OSM II st. za "Jesienny Walc" na fortepian,

Dominika Trochowska z kl. III a OSM II st. za "Poranek" na skrzypce, wiolonczelę i fortepian,

Magdalena Garbecka z kl. IV OSM II st. za 3 miniatury na fortepian: "Walc As-dur", "Senne Marzenie", "Kujawiak a-moll",

Kamil Jędrzejewski z kl. V OSM II st. za "Małą rapsodię" na kwartet smyczkowy,

Paulina Miedzińska z kl. V OSM II st. za  "W kalejdoskopie" na kwintet smyczkowy,

Hanna Gieda z kl. V OSM II st. za  "Impresję" na orkiestrę.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do dalszej twórczości kompozytorskiej. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 14 listopada br. o godz. 17.00 podczas koncertu z cyklu Forum Muzyczne w auli szkolnej. Prezentacje nagrodzonych utworów odbywać się będą w miarę możliwości w ramach koncertów Forum Muzycznego.

Serdecznie zapraszamy!

 
PDF Drukuj Email

Elbląg, 2011-10-14

"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie"

Dzień Edukacji Narodowej, nazywany wcześniej "Dniem Nauczyciela". To polskie święto obchodzone jest w naszym kraju 14 października od ponad 200 lat.

Jest to święto wszystkich ludzi związanych z oświatą; nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców, słowem nas wszystkich .

W tym dniu uczniowie się cieszą : jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. W dni poprzedzające uczestniczą w różnych uroczystościach z nim związanych. Nauczyciele świętują, składane są życzenia, wręczane nagrody i kwiaty.

My, Rodzice uczniów Tej szkoły również chcemy włączyć się w to świętowanie. Mam zaszczyt, jako ich przedstawiciel skierować do Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i wszystkich Pracowników  Szkoły słowa podziękowania za trud i wysiłek w realizowaniu trudnego, ale jakże pięknego zadania, jakim jest kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży.

To wyjątkowe święto przypomina o szczególnym posłannictwie nauczycieli , których działania pomagają im odkrywać i rozwijać swoje zdolności, pasje i zainteresowania. Przypomina też, że aby to realizować potrzebne są bezpieczne i godziwe warunki, które starają się zapewnić pozostali pracownicy Szkoły.

Życzymy Państwu, aby podejmowane każdego dnia wyzwania przynosiły zawodowe spełnienie, aby przekazywane przez Was wartości przyczyniały się do rozwoju Naszych Dzieci a Wam dawały wiele satysfakcji. W życiu osobistym życzymy przede wszystkim dużo miłości, radości i uśmiechu, zdrowia, zadowolenia i optymizmu.

Nie zapominamy też o emerytach i tych którzy odeszli, a którzy swoje życie i siły poświęcili pracy w Szkole. Pochylamy przed nimi z szacunkiem głowy.

Najmłodszym beneficjentom dzisiejszego Święta życzymy, aby nauka była zawsze dla Nich radością, a wspomnienie Tej Szkoły dodawało sił w trudnych, życiowych sytuacjach.

Symboliczne kwiaty złożone przez młodzież na ręce Dyrektorów oraz słodki poczęstunek dla nauczycieli i pracowników szkoły niech będą naszym podziękowaniem za Waszą ważną i odpowiedzialną pracę.

W dniu Święta Edukacji Narodowej składamy Wam, drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły gorące i szczere życzenia - wszelkiej pomyślności i powodzenia w życiu osobistym.

Życzymy, aby nie zabrakło Wam zapału do realizowania swoich zawodowych i osobistych marzeń!

 

Rodzice Uczniów ZPSM

 
«PoczątekPoprzedni616263646566DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts