Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

Wyniki

I Konkursu Kompozytorskiego

w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych

w Elblągu

13 października 2011 r. odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Kompozytorskiego dla uczniów OSM i PSM II st. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Do konkursu zgłoszono 12 prac. Komisja w składzie: p. Liliana Pęśko, p. Taida Wiśniewska i p. Katarzyna Chmura, po zapoznaniu się z utworami, postanowiła przyznać sześć nagród, które otrzymują:

Joanna Derenda z kl. III a OSM II st. za "Jesienny Walc" na fortepian,

Dominika Trochowska z kl. III a OSM II st. za "Poranek" na skrzypce, wiolonczelę i fortepian,

Magdalena Garbecka z kl. IV OSM II st. za 3 miniatury na fortepian: "Walc As-dur", "Senne Marzenie", "Kujawiak a-moll",

Kamil Jędrzejewski z kl. V OSM II st. za "Małą rapsodię" na kwartet smyczkowy,

Paulina Miedzińska z kl. V OSM II st. za  "W kalejdoskopie" na kwintet smyczkowy,

Hanna Gieda z kl. V OSM II st. za  "Impresję" na orkiestrę.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do dalszej twórczości kompozytorskiej. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 14 listopada br. o godz. 17.00 podczas koncertu z cyklu Forum Muzyczne w auli szkolnej. Prezentacje nagrodzonych utworów odbywać się będą w miarę możliwości w ramach koncertów Forum Muzycznego.

Serdecznie zapraszamy!

 
PDF Drukuj Email

Elbląg, 2011-10-14

"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie"

Dzień Edukacji Narodowej, nazywany wcześniej "Dniem Nauczyciela". To polskie święto obchodzone jest w naszym kraju 14 października od ponad 200 lat.

Jest to święto wszystkich ludzi związanych z oświatą; nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców, słowem nas wszystkich .

W tym dniu uczniowie się cieszą : jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. W dni poprzedzające uczestniczą w różnych uroczystościach z nim związanych. Nauczyciele świętują, składane są życzenia, wręczane nagrody i kwiaty.

My, Rodzice uczniów Tej szkoły również chcemy włączyć się w to świętowanie. Mam zaszczyt, jako ich przedstawiciel skierować do Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i wszystkich Pracowników  Szkoły słowa podziękowania za trud i wysiłek w realizowaniu trudnego, ale jakże pięknego zadania, jakim jest kształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży.

To wyjątkowe święto przypomina o szczególnym posłannictwie nauczycieli , których działania pomagają im odkrywać i rozwijać swoje zdolności, pasje i zainteresowania. Przypomina też, że aby to realizować potrzebne są bezpieczne i godziwe warunki, które starają się zapewnić pozostali pracownicy Szkoły.

Życzymy Państwu, aby podejmowane każdego dnia wyzwania przynosiły zawodowe spełnienie, aby przekazywane przez Was wartości przyczyniały się do rozwoju Naszych Dzieci a Wam dawały wiele satysfakcji. W życiu osobistym życzymy przede wszystkim dużo miłości, radości i uśmiechu, zdrowia, zadowolenia i optymizmu.

Nie zapominamy też o emerytach i tych którzy odeszli, a którzy swoje życie i siły poświęcili pracy w Szkole. Pochylamy przed nimi z szacunkiem głowy.

Najmłodszym beneficjentom dzisiejszego Święta życzymy, aby nauka była zawsze dla Nich radością, a wspomnienie Tej Szkoły dodawało sił w trudnych, życiowych sytuacjach.

Symboliczne kwiaty złożone przez młodzież na ręce Dyrektorów oraz słodki poczęstunek dla nauczycieli i pracowników szkoły niech będą naszym podziękowaniem za Waszą ważną i odpowiedzialną pracę.

W dniu Święta Edukacji Narodowej składamy Wam, drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Szkoły gorące i szczere życzenia - wszelkiej pomyślności i powodzenia w życiu osobistym.

Życzymy, aby nie zabrakło Wam zapału do realizowania swoich zawodowych i osobistych marzeń!

 

Rodzice Uczniów ZPSM

 
PDF Drukuj Email

Orkiestra ZPSM przebywała w dniach 19-26 czerwca 2011 we Francji na zaproszenie Stowarzyszenia Oise-Elbląg w Compiegne. Wizyta obfitowała w rozmaite wydarzenia artystyczne. Młodzież została fantastycznie przyjęta przez tamtejsze władze, publiczność oraz działaczy stowarzyszenia. Oprócz koncertów zaplanowano program turystyczny tak w regionie Compiegne jak i w Paryżu.

 

 

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy. 

 
PDF Drukuj Email

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ

"ROKU CHOPINOWSKIEGO"

SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH II STOPNIA

              Dnia 17 czerwca 2011r. (piątek) o godzinie 900 w sali koncertowej elbląskiej szkoły muzycznej ul.Traugutta 91 Sekretarz Stanu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Piotr Żuchowski, Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN Pan Wiktor Jędrzejec i Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie dr Zdzisław Bujanowski wręczą nagrody najlepszym uczniom i ich nauczycielom za wyniki w "Ogólnopolskim teście wiedzy o Fryderyku Chopinie"

Wśród 14 nagrodzonych znajduje się troje uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Elblągu: Iga Kobas, Katarzyna Chmielewska i Adam Kusiński, oraz ich nauczycielka Pani Liliana Pęśko.

Pozostali nagrodzeni uczniowie i nauczyciele z miast: Gdyni, Konina, Gdańska, Zamościa, Stalowej Woli, Wrocławia, Przemyśla, Krasnegostawu, Grudziądza i Radomia.

                        Na tej samej uroczystości Pan Minister Piotr Żuchowski odznaczy 25 nauczycieli i pracowników Szkoły Złotymi i Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę.

W części artystycznej wystąpią soliści i orkiestra szkolna.

 

 
PDF Drukuj Email

KONCERT ORKIESTR I CHÓRÓW

ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH

IM.KAZIMIERZA WIŁKOMIRKIEGO

W ELBLĄGU

 

 

     W dniu 09 czerwca 2011r. (czwartek) o godzinie 1700 zapraszamy do sali koncertowej szkoły ul.Traugutta 91 na KONCERT w wykonaniu orkiestry Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, Szkoły Muzycznej II stopnia oraz chórów OSM I i II stopnia.

Orkiestry prowadzi Bogusław Stolarski

chóry - Marta Drózda-Kulkowska.

Orkiestra Szkoły Muzycznej II stopnia zaprezentuje program przygotowany na koncerty w Compiegne (Francja).

 

Serdecznie zapraszamy melomanów.

Wstęp wolny.

 

 
«PoczątekPoprzedni616263646566DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts