Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

W dniu 26 października 2010 roku dwoje naszych uczniów

Karolina Nowotczyńska - skrzypaczka, oraz

Adam Piórkowski - pianista

odebrało stypendia przyznawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2009/2010.

Taki honor spotkał naszych uczniów po raz pierwszy w historii szkoły. Karolina i Adam, uczniowie OSM II stopnia, zostali wybrani spośród 135 najzdolniejszych uczniów szkół muzycznych w Polsce. Zasłużyli sobie na to wyróżnienie za swoje sukcesy odnoszone w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

Czwartkowy wieczór wypełniony był muzyką chóralną i orkiestrową. Na koncercie rocznym zaprezentowały się chóry i orkiestry OSM I st oraz OSM II st.

W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy uczniów OSM I st:

Chór po dyrekcją pani Barbary Kardasińskiej

 

oraz małą orkiestrę pod dyrekcją pana Bogusława Stolarskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie wystąpił chór OSM II st. pod dyrekcją pani Marty Kulkowskiej

 

a na zakończenie  zaprezentowała się orkiestra OSM II st. pod dyrekcją pana Bogusława Stolarskiego.

 
PDF Drukuj Email

21 kwietnia 2010 roku odbył się koncert  chopinowski podsumowujący międzyszkolny konkurs "Pejzaż polski malowany słowem i obrazem - inspirowany muzyką Fryderyka Chopina"  w trakcie którego laureaci oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody ufundowane przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne oraz Stowarzyszenie "Przyjaciół Muzyki" działające przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. 

 
PDF Drukuj Email

W czwartek 22 kwietnia odbył się XI Wieczór rytmiki. Wystąpiły wszystkie grupy rytmiczne klas 1-3 oraz uczennice I i II klasy gimnazjum. Mieliśmy okazję obejrzeć przepiękne układy ruchowe do muzyki poważnej i nie tylko. Sala koncertowa wypełniona była po brzegi, nie obyło się również bez bisu - gimnazjalistki były poproszone brawami do powtórzenia układu tanecznego do muzyki z filmu Titanic.

 

 

 
«PoczątekPoprzedni61626364656667DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts