Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

7 marca 2019 r. w naszej szkole zorganizowany został wyjazd edukacyjny do Muzeum II wojny światowej w Gdańsku.

Uczniowie klas drugich i klasy czwartej OSM IIst. uczestniczyli w lekcji muzealnej "Polskie Państwo Podziemne- fenomen w czasie II wojny światowej",

a uczniowie klasy maturalnej w zajęciach pod hasłem"...Stanąć w obronie zmarłych."-literatura wobec zagłady.

Uczniowie odwiedzili też najciekawsze sale muzeum, co mamy nadzieję zachęciło ich do ponownego odwiedzenia muzeum i poszerzenia wiedzy na temat kataklizmu II wojny światowej.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Agnieszka Pazdyka, Anna Karpińska, Barbara Steć i Konrad Wasilewski.


 

 
PDF Drukuj Email

Niezwykły Koncert w Szkole Muzycznej

 

Dyrektor ZPSM w Elblągu zaprasza na uroczysty koncert na 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki, który odbędzie się w dniu 23 marca 2019 r. o godz. 17.00 w Sali Koncertowej szkoły przy ul. Traugutta.
Szkolnej orkiestrze, pod dyrekcją Michała Krężlewskiego, towarzyszyć będzie niezwykła para solistów: tenor Bogusław Morka - solista Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz  sopranistka Emilia Zielińska - solistka Opery Warszawskiej i Łódzkiej.

W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze arie S. Moniuszki m. in. Aria z Kurantem z Opery Straszny Dwór oraz Aria Jontka "Szumią jodły" z Opery Halka. Publiczność będzie miała również okazję wysłuchać najpiękniejszych szlagierów operetkowych takich kompozytorów jak F. Lehar czy E. Kalman. Nie zabraknie także światowych przebojów muzyki rozrywkowej, filmowej oraz fragmentów musicali.
Patronem Koncertu jest LIONS CLUB ELBLĄG, który wspiera Stowarzyszenie "Przyjaciół Muzyki" działające na rzecz rozwoju artystycznego uczniów ZPSM w Elblągu.
Wstęp na koncert po okazaniu cegiełki (kwota dowolna na działalność statutową Stowarzyszenia), którą można nabyć w siedzibie szkoły w pokoju nr 13 (tel. 55 611 40 40) lub bezpośrednio przed koncertem.

 
PDF Drukuj Email

 

 
PDF Drukuj Email

 

 
PDF Drukuj Email

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts