Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

Dnia 7 III 2019 uczniowie klasy wiolonczeli i gitary występowali podczas akademii z okazji Dnia Kobiet w Przedszkolu nr 10 w Elblągu. Występ naszych uczniów podziwiały przedszkolaki oraz ich rodzice. W koncercie wzięli udział uczniowie klasy p. M. Juszko, M. Karpińskiej, G. Piejdak. Dziękujemy grupom 5  i 6  latków oraz ich nauczycielom za życzliwe przyjęcie.

 

 
PDF Drukuj Email

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu włączył się w zbiórkę 
na rzecz niepełnosprawnego Kamila, który od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa
i porusza się na wózku inwalidzkim. Środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup roweru handbike, który umożliwi mu szybsze poruszanie się po mieście i wpłynie na rehabilitację zarówno społeczną, jak i sportową.

14 marca w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości i zbiórka datków do puszki. Nasza społeczność okazała wielkie serca. Zebraliśmy 1064 zł.

Dziękujemy za hojne wsparcie: dyrekcji szkoły, wychowawcom, nauczycielom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły. Klasom: 1.a, 1.b, 2.a, 5.a, 6.a, 6.b, Ia, Ib, IIa, IIb, IIIb, IV, VI dziękujemy za przygotowanie słodkości. Klasie 5.a dziękujemy za sprawną obsługę kiermaszu.

Renata Rachwał

Joanna Kuchta

Agnieszka Pazdyka


 

 
PDF Drukuj Email

7 marca 2019 r. w naszej szkole zorganizowany został wyjazd edukacyjny do Muzeum II wojny światowej w Gdańsku.

Uczniowie klas drugich i klasy czwartej OSM IIst. uczestniczyli w lekcji muzealnej "Polskie Państwo Podziemne- fenomen w czasie II wojny światowej",

a uczniowie klasy maturalnej w zajęciach pod hasłem"...Stanąć w obronie zmarłych."-literatura wobec zagłady.

Uczniowie odwiedzili też najciekawsze sale muzeum, co mamy nadzieję zachęciło ich do ponownego odwiedzenia muzeum i poszerzenia wiedzy na temat kataklizmu II wojny światowej.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Agnieszka Pazdyka, Anna Karpińska, Barbara Steć i Konrad Wasilewski.


 

 
PDF Drukuj Email

Niezwykły Koncert w Szkole Muzycznej

 

Dyrektor ZPSM w Elblągu zaprasza na uroczysty koncert na 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki, który odbędzie się w dniu 23 marca 2019 r. o godz. 17.00 w Sali Koncertowej szkoły przy ul. Traugutta.
Szkolnej orkiestrze, pod dyrekcją Michała Krężlewskiego, towarzyszyć będzie niezwykła para solistów: tenor Bogusław Morka - solista Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz  sopranistka Emilia Zielińska - solistka Opery Warszawskiej i Łódzkiej.

W programie koncertu znajdą się najsłynniejsze arie S. Moniuszki m. in. Aria z Kurantem z Opery Straszny Dwór oraz Aria Jontka "Szumią jodły" z Opery Halka. Publiczność będzie miała również okazję wysłuchać najpiękniejszych szlagierów operetkowych takich kompozytorów jak F. Lehar czy E. Kalman. Nie zabraknie także światowych przebojów muzyki rozrywkowej, filmowej oraz fragmentów musicali.
Patronem Koncertu jest LIONS CLUB ELBLĄG, który wspiera Stowarzyszenie "Przyjaciół Muzyki" działające na rzecz rozwoju artystycznego uczniów ZPSM w Elblągu.
Wstęp na koncert po okazaniu cegiełki (kwota dowolna na działalność statutową Stowarzyszenia), którą można nabyć w siedzibie szkoły w pokoju nr 13 (tel. 55 611 40 40) lub bezpośrednio przed koncertem.

 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts