Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

"Pada deszcz" - zabawa badawcza z pianką do golenia.

W ubiegłym tygodniu klasa 4b na lekcji przyrody realizowała temat związany z pogodą. Uczniowie wykonali samodzielnie chmurę, deszczomierz oraz wiatromierz. Najciekawszy okazał się dla nich eksperyment z pianką do golenia . Dzieciaki obserwowały zachowanie się pianki do golenia i barwników spożywczych czy tuszu. Temat eksperymentu brzmiał: " Co się dzieje w chmurze i jak z niej pada deszcz?". Dzieci obserwowały jak przez piankę przenikają różne płyny , tusz oraz barwnik spożywczy rozcieńczony z wodą . Musiały oszacować co przenika szybciej a co wolniej. W ten sposób wyrabiały sprawność manualną, koncentrację oraz uczyły się wzajemnej współpracy. Zabawy przy tym było co nie miara!

M. Przeździecka

 
PDF Drukuj Email

Sukces młodej pianistki

Laura Lewoniewska uczennica kl.2 OSM I st. z klasy mgr Małgorzaty Kocemby otrzymała Wyróżnienie w gr I na XI Ogólnopolskim Konkursie  Pianistycznym " Dziecięce imaginacje" 11.12.2019 w PSM  I st. Gdansk Orunia

 
PDF Drukuj Email

Warsztaty pieczenia pierników w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Wałki, foremki lukru, bakalie, marmolady poszły w ruch. 3 grudnia w ZSG w Elblągu odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klasy 4b (ZPSM w Elblągu). Dla jednych to był kulinarny debiut a inni mieli już pewną wprawę . Każdy wybrał swoją foremkę i wykrawał z piernikowego ciasta śnieżynki, choinki czy mikołaje. Upiec to jedno ale przystroić to jest wyzwanie! Dzieciakom wyobraźni nie brakowało . Z pomocą kolorowych lukrów przyozdabiały ciasteczka. Podczas warsztatów dzieci zabawiły się w świątecznych cukierników . Nauczyły się bowiem piec , dekorować bożonarodzeniowe pierniki. Oprócz nich szkoliły się także w pieczeniu rogali ze słodkim nadzieniem oraz przepysznych bułeczek drożdżowych. Na finał każdy skosztował swoich wypieków przy wspólnym stole . Po degustacji każde dziecko otrzymało w prezencie zapakowane pierniki oraz rogale. Podekscytowani , pełni wrażeń wróciliśmy zadowoleni do szkoły.

M.Przeździecka


 
PDF Drukuj Email

NIESIENIE POMOCY TO NASZA SUPERMOC

Podczas wczorajszego kiermaszu zebraliśmy aż 955 zł. Indywidualni darczyńcy przekazali dzisiaj 45 zł, dzięki czemu przekażemy łącznie 1000 zł dla potrzebujących. Z zebranych pieniędzy placówka zakupi prześcieradła, pościel, poduszki antyalergiczne, artykuły oraz specjalne środki pielęgnacyjne dla dzieci niepełnosprawnych z DPS Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Elblągu.

Serdecznie dziękujemy:

  • rodzicom i uczniom klas 6.a OSM I st. oraz Ia OSM II st. za przygotowanie słodkości na kiermasz,
  • wszystkim kupującym za włączenie się w akcję,
  • indywidualnym darczyńcom.

Organizatorki akcji: Renata Rachwał, Agnieszka Pazdyka i Joanna Kuchta


 

 

 
PDF Drukuj Email

Miło nam przekazać informację, że Hania Anaszko, uczennica Pani Galiny Parfenovej została laureatką Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Mazowsze Chopina w Sochaczewie.

Hania w swoim programie wykonała: Preludium d-moll  J. S. Bacha i Poloneza dziecięcego B-dur F. Chopina.


 
«PoczątekPoprzedni12345678910DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts