Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

Dnia 19 kwietnia uczennice naszej szkoły - Zuzanna Tomaka kl.2b, Malwina Gulińska kl.5a oraz Martyna Matysiak kl.5b wzięły udział w XV Spotkaniach Pianistycznych o Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Iławie. Jedna z najmłodszych uczestniczek  - Zuzanna Tomaka, uczennica pani Natalii Dłużniewskiej zdobyła wyróżnienie II stopnia. Martyna Matysiak zajęła I miejsce w konkursie. Uczennicę przygotowała pani Aleksandra Serocka. Serdecznie gratulujemy uczestniczkom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
PDF Drukuj Email

Jak co roku, gościliśmy w naszej Szkole wyjątkowych gości - dzieci z przedszkoli miasta. Spotkania odbyły się z inicjatywy pani Marty Drózdy - Kulkowskiej. Przedszkolaki zwiedzały klasy, salę gimnastyczną, korzystały z maty edukacyjnej. Dzieci uczestniczyły także w ciekawej lekcji z klasą 1a, poprowadzonej przez panią Karolinę Witkowską. Na koniec swojej przygody w Szkole Muzycznej dzieci wysłuchały koncertu w wykonaniu młodszych uczniów, a także spróbowały swoich sił jako chórzyści wraz z klasą 4a. Przed nami kolejne spotkania na koncertach tematycznych z muzyką bajkową, które odbędą się w maju.

 
PDF Drukuj Email

 

 
PDF Drukuj Email

Młode, pracowite i zakochane w muzyce.

Marta Forc (skrzypaczka) i Magdalen Goljanek (pianistka) już od szóstego roku
życia związane są ze Szkołą Muzyczną w Elblągu. Teraz upływa ich trzynasty rok edukacji artystycznej. Obie od zawsze
siedziały razem w tej samej ławce, ucząc się nie tylko przedmiotów ogólnych ale co najważniejsze MUZYKI. Uczennice niedługo
skończą szkołę i rozpoczną nowy etap w swoim życiu, w którym muzyka nadal pozostanie im bliska.
Program:

Magdalena Goljanek

  • J.S.Bach Preludium i Fuga E-dur
  • W.A.Mozart Sonata c-moll nr 14 KV 457
  • F.Chopin Scherzo h-moll op. 20
  • S.Rachmaninov Elegia op.3 nr 1
Nauczyciel prowadzący: Joanna Trzeciak

Marta Forc

  • E.Grieg Sonata na fortepian i skrzypce op. 13nr 2
  • S.Rachmaninov Romans op. 6 nr 1
Akompaniament: Małgorzata Zimińska
Nauczyciel prowadzący: Hanna Bereza
Koncert odbędzie się 27 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej Ratusza Staromiejskiego w Elblągu.
 
PDF Drukuj Email


W sobotę 3 marca z okazji otwartych drzwi w szkole gościliśmy dzieci wraz z rodzicami chcących poznać naszą placówkę. Gości powitaliśmy koncertem, na którym zaprezentowane zostały instrumenty wszyystkich skcji. Nastepnie rodzice i dzieci mieli okazję zwiedzić szkołę, posłuchać na żywo muzyki, zapoznać się z instrumentami a nawet spróbować swoich sił w grze na różnych instrumentach pod okiem nauczyciela.

Można było również obejrzeć klasy, w których odbywają się zajęcia edukacji wczesnoszkolnej oraz zapoznać sie z przyszłymi wyhowawcami klas pierwszych.

Oprócz poznania instrumentów, którymi dzieci były zafascynowane, mogły one również poskakać na piłkach terapeutycznych, skorzystać z dywanu interaktywnego oraz wykorzystać podczas zabaw krzesełka sensoryczne.

Dużo więcej zdjęć można obejrzeć w GALERII - zapraszamy!

 
«PoczątekPoprzedni11121314151617181920DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts