Home
Aktualności
PDF Drukuj Email

W okresie przerwy świątecznej

tj. w dniach 27 - 29 grudnia b.r. szkoła będzie otwarta

w godz. 800 - 1400.

W soboty 23 i 30 XII - szkoła będzie zamknięta.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

 

 
PDF Drukuj Email

Mamy Małego Mistrza!!!

 

 

 

W dniach 11-12 listopada 2017 roku uczennica naszej Szkoły Zuzanna Tomaka, wzięła udział w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym "I pierwszak może być mistrzem" w Warszawie. Wspaniały występ Zuzanny został doceniony przez Jurorów. Spośród 110 wykonawców Zuzanna została wyróżniona tytułem Mistrza. Uczennicę przygotowała do Konkursu pani Natalia Dłużniewska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
PDF Drukuj Email

Prośba o POMOC (dotyczy rodziny jednego z naszych uczniów)

 

5 listopada spłonął dom dwurodzinny w Soplach (gmina Małdyty). Pożar strawił dorobek całego życia rodziny. W jednej chwili zostali pozbawieni dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. To co pozostało zostało zalane podczas gaszenia.
W wyniku tego pożaru ucierpiały 2 rodziny. W skład pierwszej rodziny wchodzą 70-letnia starsza osoba jej 27-letni syn wraz z narzeczoną. W skład drugiej rodziny wchodzą 71-letnia kobieta, 2 jej synów w wieku 31 lat oraz 36 letni syn i jego rodzina. Żona w wieku 37 lat, córka w wieku 13 lat i syn w wieku 12 lat.
Obecnie wszyscy poszkodowani zamieszkują u swoich rodzin. Jednakże naszym priorytetem jest odbudowanie domu. Nadzór budowlany wydał pozytywną decyzję na odbudowę. Gmina i ośrodek pomocy próbuje wesprzeć finansowo jednakże są to środki nie wystarczające na pokrycie potrzeb wynikających z zaistniałej tragicznej sytuacji. Rodzina sama nie jest w stanie pokryć kosztów odbudowy. Pomagają im ludzie dobrej woli w formie odzieży dla dzieci, środków czystości, żywności jak i drobnej pomocy finansowej. Gmina wraz z bankiem w miejscowości Małdyty utworzyły konto dla tych pogorzelców zaczęły wpływać pierwsze datki.
Zwracamy się do Państwa o wsparcie dla tej rodziny. Nadchodzi zima więc trzeba działać szybko żeby zapewnić rodzinom dach nad głową. Być może wśród Państwa są osoby które mogą zapewnić rodzinie materiały budowlane, meble. Potrzebne są oczywiście pieniądze na opłacenie odpowiednich wykonawców i zakup potrzebnych materiałów.
Nie bądźcie obojętni, liczymy na wasze dobre serce.
Informacje o wydarzeniu w innych serwisach:
- http://nasz-glos.com/wiadomosci/kronika-powiat/1355-pozar-domu-dwurodzinnego-w-soplach
- http://www.ostrodanews.pl/112/gmina-maldyty-dwie-rodziny-stracily-dom-pozarze/
- http://ostroda.policja.gov.pl/o15/aktualnosci/38846,MoragMaldyty-Policjanci-wyjasniaja-okolicznosci-pozaru-domu-dwurodzinnego.html

 

 
PDF Drukuj Email

Serdeczne podziękowania dla Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zbiórki artykułów szkolnych dla podopiecznych placówek opiekuńczych w Elblągu i w Marwicy
Super, że jesteście


źródło www.facebook.com/rcwelblag/posts/1490363317713878

 
PDF Drukuj Email

Link do nowego dziennika elektronicznego MOBIREG:

www.mobireg.pl/zs-elb

 
«PoczątekPoprzedni11121314151617181920DalejOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts