Home Aktualności Wielki sukces naszej uczennicy!
PDF Drukuj Email

"Talent i praca receptą na sukces"

Jagoda Ingielewicz, niespełna dwunastoletnia saksofonistka z Elbląga, która na co dzień jest uczennicą szóstej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia od początku swojej nauki wykazuje zamiłowanie do muzyki i potwierdza, że talent i praca to jej recepta na sukces.

O zdobytym przez nią Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym w Łodzi już informowaliśmy. Tym razem Jagoda stanęła do międzynarodowego multidyscyplinarnego konkursu muzycznego, którego organizatorem była francuska organizacja OPUS ARTIS PARIS. W związku z sytuacją epidemiczną konkurs przeprowadzony został w formule online. Uczestniczyli w nim młodzi muzycy z niemal wszystkich kontynentów. I tym razem międzynarodowe jury potwierdziło wysoki poziom artystycznych umiejętności Jagody. Wygrała w swojej grupie wiekowej otrzymując "First Prize with Honorable Mention" (pierwszą nagrodę z wyróżnieniem). W uznaniu tych dokonań Fundacja Elbląg przyznała jej tegoroczne stypendium z Funduszu Młodych Talentów.

Serdecznie gratulujemy  uczennicy, jej akompaniatorce Pani Eugenii Mazur oraz nauczycielowi prowadzącemu Panu Wiesławowi Pająkowi i życzymy im dalszych sukcesów!

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu


 

Stopka

 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

ul. Traugutta 91

82-300 Elbląg

Free joomla layouts