Aktualności
Konkursy
Przydatne informacje
Dokumenty
![]() |
![]() |
![]() |
8-letnia podstawowa szkoła muzyczna z przedmiotami ogólnokształcącymi
Wiek kandydatów: 6-7 lat. Wymagane dokumenty: - podanie rodziców - zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w szkole muzycznej (załącznik do podania)
Druk podania do pobrania
4-letnia podstawowa szkoła muzyczna bez przedmiotów ogólnokształcących Wiek kandydatów 9-16 lat. Zajęcia prowadzone są popołudniami, 2-3 razy w tygodniu. Uczniowie pozostają w swoich dotychczasowych szkołach. Wymagane dokumenty: - podanie rodziców - zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w szkole muzycznej (załącznik do podania) Uzdolnieni uczniowie mogą kontynuować dalszą naukę w szkole muzycznej II stopnia.
Druk podania do pobrania
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia (OSM IIst.) to 6-letnia dzienna szkoła muzyczna po szóstej klasie. W klasach 1. i 2. uczniowie realizują program klas 7. i 8. szkoły podstawowej następnie bez egzaminów wstępnych kontynuują naukę w liceum muzycznym. Szkoła posiada własny internat dla uczniów zamiejscowych. Szkoła realizuje pełny program muzyczny i ogólnokształcący. Uczniowie szkoły są laureatami wielu olimpiad, konkursów i przeglądów - muzycznych, przedmiotowych i językowych. Zajęcia odbywają się w małych zespołach klasowych, z wykorzystaniem pracowni muzycznych, komputerowych, sal: koncertowej i gimnastycznej oraz pracowni przedmiotowych. W bieżącym roku szkolnym prowadzony jest nabór uczniów na wydział instrumentalny oraz wydział rytmiki. Wymagane dokumenty: - podanie rodziców - świadectwo ukończenia klasy piątej szkoły ogólnokształcącej; - odpis ocen za I semestr klasy szóstej szkoły ogólnokształcącej; - 2 fotografie legitymacyjne; - ostatnie świadectwo szkoły muzycznej;. Wszyscy kandydaci zdają egzamin wstępny.
Druk podania do pobrania
Szkoła Muzyczna II stopnia to oferta nauki muzyki w systemie zajęć popołudniowych dla uczniów w wieku 13-23 lat . Zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Uczniowie pozostają w swoich dotychczasowych szkołach ogólnokształcących. Do egzaminu wstępnego mogą przystąpić kandydaci, którzy ukończyli podstawową szkołę muzyczną jak i ci, którzy naukę muzyki pobierali w szkole muzycznej lub uczyli się w innym trybie Absolwenci szkoły otrzymują dyplom muzyka zawodowego oraz mogą ubiegać się o przyjęcie do wszystkich wyższych uczelni muzycznych w kraju i za granicą. W bieżącym roku szkolnym prowadzony jest nabór uczniów na wydział instrumentalny. Wydział ten prowadzi nauczanie na następujących instrumentach: - flet, obój, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, waltornia, puzon, tuba, perkusja, kontrabas oraz - skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara, fortepian Wymagane dokumenty: - podanie; - ostatnie świadectwo szkoły muzycznej, - zaświadczenie o stanie zdrowia. Wszyscy kandydaci zdają egzamin wstępny. Istnieje możliwość wcześniejszych bezpłatnych konsultacji.
Druk podania do pobrania
INTERNAT
|
Stopka
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
ul. Traugutta 91
82-300 Elbląg