Home Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Dzisiaj (19.11.18 r.) odbyła się akademia podsumowująca działania podjęte w naszej szkole
z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" i "Roty".

Chór OSM I stopnia przygotowany przez p. M. Drózdę - Kulkowską wraz z orkiestrą OSM I st. pod kierunkiem p. M. Krężlewskiego wykonał pieśni "O mój rozmarynie" oraz "My, pierwsza brygada". Natomiast orkiestra OSM II st. zaprezentowała "Mazura" z opery "Halka" S. Moniuszki.

Akademię uświetniły występy pianistek. Uczennica kl. I a OSM II st. - Bogumiła Wiśniewska wykonała ?Chant d'amur" Ignacego Jana Paderewskiego (naucz. A. Serocka), ucz. kl. VI OSM II st. - Zuzanna Markowska zagrała "Nokturn F-dur opus 15" Fryderyka Chopina
(naucz. J. Trzeciak), zaś ucz. kl. II b OSM II st. - Zuzanna Borowska zaprezentowała "Nokturn f-moll opus 55 nr1" Fryderyka Chopina (naucz. A. Serocka).

W programie wysłuchaliśmy również laureatów konkursu pieśni patriotycznych "Dla Niepodległej".

Uroczystość poprowadzili Jagoda Gulińska i Maciej Nowotczyński z klasy IIa OSM II st. Natomiast Wojciech Grabowski z klasy Ib OSM II st. zaprezentował sylwetkę Ignacego Jana Paderewskiego.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w realizację projektu.

Koordynatorki szkolnego projektu "Dla Niepodległej": A. Karpińska, J. Kuchta, A. Pazdyka
i B. Steć

więcej zdjęć w galerii