Home XX Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowo- Kontrabasowy

W dniach 19-20listopada odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowo- Kontrabasowy w Malborku. Konkurs  rekomendowany przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wiolonczeli - z klasy II: Marta Michalska- Pedersen i Stanisław Lasota (nauczyciel p. Monika Juszko) oraz z klasy V Natalia Wagasewicz (nauczyciel p. Milena Karpińska). Uczniom akompaniowały: p. Justyna Grzelachowska oraz p. Elena Aleksiejuk.

Występy uczniów oceniało jury w składzie prof. Krzysztof Sperski, dr hab. Joanna Krempeć- Kaczor oraz prof. AM, dr hab. Tadeusz Samerek.

Stanisław Lasota zdobył I miejsce w I grupie, Marta Michalska- Pedersen zdobyła II miejsce w  tej samej grupie. Ponadto Marta Michalska- Pedersen otrzymała Nagrodę Specjalną prof. Krzysztofa Sperskiego za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego. Uczennica Natalia Wagasewicz otrzymała wyróżnienie w III grupie.

Dyplomy w zakładce Osiągnięcia uczniów.